Genel

Master Ofis ile Hazır Ofis Deneyimim & Hazır Ofis Kiralarken Dikkat Edilecekler

Merhabalar herkese, şahsi bloguma çok fazla içerik girmesem de bu konu için hem bilgilendirici hem de biraz iç döken bir yazı yazmak istedim. Günümüzde çokça tercih edilen hazır ofis hizmetlerinden ötürü konuyu biraz daha önemli gördüm ve hem deneyimimi anlatmak hem de bu süreçte dikkat edilecekleri sizlere belirtmek istedim.

Dikkat edilecek tüm maddelerin hizmeti almadan kontrol edilemediğini de belirtmem gerekir. Yani bazı maddeler maalesef hizmet başlamış, sözleşme imzalanmış olarak görülüyor, değerlendiriliyor olmaktadır. Bunu göz ardı etmeyin ve dikkatli olun isterim. Son olarak da her madde elbette aynı önem miktarına sahip değildir.

Biraz uzun bir yazı olsa da kendi açımdan çokça tecrübelendiğim bir dönem olduğu için başka kişilerin benzer hatalardan veya eksiklerden işi aksamasın, stres olmasın veya morali bozulmasın istedim. Bu tecrübeyi de maalesef uzun da olsa detaylıca açıklamak istedim.

Master Ofis ve Ümraniye – Çamlık Ofisi Hakkında Bilgilendirme

Master Ofis’in Ümraniye Çamlık ofisinde 7 aylık hazır ofis kirama hizmeti ilişkisinde bulunarak gözlemlediğim dikkat edilecek maddeleri aşağıda inceleyebilirsiniz. Bu inceleme Master Ofis’in Çamlık şubesi için yapılmıştır. Ataşehir şubesindeki durumu ve şartları bilmemekteyim.

Firmanın Ataşehir şubesi ve haliyle markanın kendisi birkaç senedir faal bir şekilde bulunmasına karşın 2-3 güzel odası boş bulunmaktaydı. Evime daha yakın olmasından ötürü yeni açtıkları Ümraniye – Çamlık şubesinin ilk kiracısı olmaya karar vermiştim. Yeni şubelerinde ilk olmanın dezavantajları veya bazı aksaklıkları olabileceğini tahmin etmiş olsam da aylar süren sıkıntılar, eksikler, ilginç tavırlar veya cevaplardan ötürü bu yazıyı kaleme almaya karar verdim. Ancak hizmeti almaya başlarken bina ve içindeki durumu yıkık dökük veya bitmemiş gibi düşünmeyin isterim.

Kiralama Yapmadan Kontrol Edilebilecekler

1. Ofis Mobilyaları

Özellikle masa ve koltuğun kontrol edilmesi gerekmektedir. Mobilya tasarımcıları ne düşünüyor bilmiyorum ama 1.70 boyumla masa altında rahat bir bacak hareketi yapamıyor olmak biraz rahatsız etmektedir. Masa altlarına koyulan destekler, bacaklar rahat bir kullanım sağlıyor mu kontrol edilmelidir.

Koltuk konusunda seçiciyseniz de gerekli kontrol yapılabilir.

Mobilyanın Yeri: Pencere tarafı, kapıyla olan pozisyonu gibi konularda değişiklik yapmayı düşünüyorsanız yetkiliye durumu önden açıklayın derim. Mobilyanız pencereye doğru olabilir ama siz dik konumda tutmak isteyebilirsiniz.

Deneyim

Mobilyalar 0 ve güzeldi ancak masa altındaki destek biraz engelleyiciydi. Ofis kiralanırken klima koyulmamıştı, klima koyulunca ofis mobilyasının yerleri kayda değer ölçüde değişti. Misafir sandalyesine yer kalmamıştı.

2. Klima veya Isıtma & Soğutma Sistemleri

Klima, kalorifer, merkezi havalandırma gibi sistemin düzgün çalışıp çalışmadığının kontrol edilmesini öneririm. Düzgünce soğutuyor mu, düzgünce ısıtıyor mudur? Soğutunca donuyor musunuz, ısıtınca havasız mı kalınıyor vs. bilginiz olsun.

Deneyim

Mitsubishi Electric’in yerden destekli bir kliması vardı ofiste. Fotoğrafını eklerim sonradan. Soğuk üfleme modunda derece kontrolü yapılamıyordu. En yüksek soğuk üfleme derecesi yarım saatte tüm odayı buza çeviriyordu ve kapatmam gerekiyordu çünkü daha ılık bir soğuğa geçiremiyordum aleti. Kapattıktan on yirmi dakika sonra da oda ısınınca tekrar açarak bir kapat bir aç modunda günlerimi geçiriyordum 😀 Bu durumu tüm yaz aylarında bana sağlamış oldukları klima sayesinde deneyimlemiş oldum. Günde 10 kez klima kapatıp açmak favorimdir bir ofiste.

Soğuk günlerde ise malum klima ile sıcak hava üfletmek çok keyifli bir durum olmamaktadır. Ufak ayak ısıtıcısını ofise getirerek kısmen çözüm sağlamış oldum.

3. Yazıcı & Tarayıcı

Bir hazır ofis firmasından beklenilecek minimum ögelerde dahi sorun yaşanabildiği için bu maddeyi yazmaktayım buraya. Binanın veya katın yazıcısı (genellikle tarayıcı ile birlikte olur) var mıdır? Varsa düzgünce çıktı alabilmekte misiniz? Aldığınız çıktıların ücreti bulunmakta mıdır?

Deneyim

2-3 ay kadar binaya bir yazıcı getirilmedi. Ha geldi ha gelecek diye aylar geçti. Bilgisayarcı veya yetkili arkadaşa bir nasip olamadı binaya gelmek. Geldiyse de yok yazıcı şöyle oldu yok bilgisayar toplaması! gerekiyormuş yazıcıyı kurabilmek için. Yanlış okumadınız, YAZICI İÇİN BİLGİSAYAR TOPLAMAK.

Ne oldu? Aylarca bekletildim ve sonunda getirilen yazıcı da çağ dışı bir alet idi ve iki yazdırma emri arasında aletin kendine gelmesi için ara ara birkaç dakika beklemek gerekiyordu. Mürekkep püskürtme kafası bozuktu, tüm çıktılar siyah lekeler ile çıkmaktaydı. Tarayıcı özelliği de yoktu aletin. İlk aylarda kırtasiye gibi yerlerde gereksiz paralar vererek çıktılar aldım. Tarayıcıya ihtiyacım olunca aile ofisimize gidip oradan işlem yapmak durumunda kaldım.

4. Cam Açılması

Havalandırma için merkezi sistem ise cam açılmayan bir binada olabilirsiniz, bunu sevip sevmeyeceğinize karar vermeniz gerekmektedir.

5. Cam Açılması Durumunda Çevredeki Gürültü

Deneyim: Çevredeki gürültü biraz fazlaydı desem yeridir, iyi gözlemlenmesi gerekir kiralama yapılmadan önce. Gürültü konusundaki hassasiyetinize göre ölçüm yapın derim kiralamadan evvel.

6. İnternet Hızı ve Çekimi 

İnternetin hızı ve çekimi haliyle iyi olması gerekmektedir. Bu konuda bir sorun yaşamadım ama dikkatli olunması gereken bir alan olduğu için yazmak istedim.

7. Odanın Aydınlığı

Her ev kiralamada dikkat edildiği gibi odanızın aydınlığına dikkat etmeniz gerekmektedir. Mavi camlar ışığın şiddetini kırabilmektedir. Aydınlık veya yarı aydınlık bir iki günde ziyaret ederek durumu inceleyebilirsiniz.

8. Mutfak Eşyaları

Ben, yemeğimi evden sıkça getiren birisiyim. Mutfaktaki malzemeler ve kullanımı, bu yüzden benim için çok daha önem arz etmektedir. Yemek getirmeyen bir kişi için de mutfağın içerisinde bulunanlar bu gün önemli olmasa da yarın önemli olabilir. Örneğin mikrodalga fırını olmayan bir iki ofis ziyaret etmiştim, onları direkt eledim. Getirip getirmeyeceklerini sordum ama bir faktör olarak beni etkilemişti.

Temel eşyalar: Buzdolabı, mikrodalga, tost makinesi, çay makinesi, kahve makine(leri)si, (türk kahvesi veya espresso vb.)

9. Kahve Makinesi Gibi Bazı Ofis Eşyaların Kullanım Şartları

Sözleşme maddesi ileride gelecek ancak bazı eşyaların kullanım şartları olabilmektedir. Bu maddelere dikkat edip, kapalı kalan tüm maddeleri açıklığa kavuşturun isterim. Her eşyayı düzgün, normal veya rutin bir şekilde nasıl kullanıyor olacaksanız hayal edin ve sorun. Sözleşmede yazmayan şeyleri de email ile onaylatın.

Deneyim

Kahve makinesi kullanımı sözleşmeyle ücrete tabi olduğu yazmaktaydı. Ancak kullanımının nasıl olduğu ve ücretin miktarı yazılmamaktaydı. Ben ise ücretli kullanım olduğunu unutmuştum. 1-2 hafta birkaç türk kahvesi içilmesinden sonra Master Ofis yetkilileri şu şartları yukarıdan aşağıya indirdi:

 • Kahve makinesi sadece bina sekreteri tarafından kullanılacak. İçilmek istenen tüm türk kahveleri sekreter tarafından yapılacak ve servis edilecek.
 • Türk kahvesi yapma, servis ve bulaşığın yıkanması için ücret 2021 senesi için 5 TL olarak belirlenmiş.

Bu maddeler dışında hazır kahve, sıcak su, çay gibi şeyler ise ücrete tabi değildi. Peki şimdi bu şartlarla ne olmuş oldu? Kapalılık benim istemediğim şekilde açıklanmış oldu. Makineyi ben kullanayım, kendi kahvemi kendim yapmak istiyorum dedim olmadı. 5 TL ücret hani biraz fazla dedik, onda da dönüş alamadım Master Ofis tarafından. Ben ücreti vereyim ama kendim servis edeyim ve yıkayayayım ama bu ücreti düşürün dedim, o da olmadı. Tüm kombinasyonları denemesem de bu kadar denemeden sonra ve 10. madedeki saçma konulardan sonra zaten çok nadiren içtiğim türk kahvesini içmemeye karar verdim.

10. Sözleşme ve Şartlarının İncelenmesi

Bir sözleşme imzalayacaksanız zaten hukuki açıdan sizi zor durumda bırakacak bir madde var mı diye veya haklarınızı doğru bir şekilde alıp alamayacağınızı incelemek doğru olandır. Dikkat edilmesi gereken şeyler:

 • Ofis kullanım saatleri/günleri
 • Toplantı odası kullanım miktarı
 • Lobi veya ortak alan kullanım sınırları
 • Diğer maddelerde belirttiğim diğer kullanım şartları
 • Depozito bedeli
 • Cayma bedeli
 • Taahhüt
 • Fesih
 • Çıkarken temizlik bedeli
 • Sektreterlik hizmeti varsa detayları
  • Ücretlendirilmesi
   • Fix
   • Kullanıma Göra
   • Dahil veya hariç oluşu
  • Sabit numaranızı bir yere taşımanız gerekiyor mu? Hangi fiiller yapılması gerekmektedir?
  • Yoksa kendilerine ait sabit numarayı mı kullanmanız gerekmektedir?
  • Numaranız arandığı zaman Merhabalar Firma Adı, buyrun gibi kendinize özel mi telefonu açmaktadırlar yoksa Master Ofis’teki gibi karşıdaki kişi konuşulacak olan kişiyi, firmayı söyleyince mi iletişim başlamaktadır?

Deneyim

Mutfak eşyalarının kullanımının nasıl olacağı ve ücretlendirmesi konusundaki kapalılık maalesef biraz can yakmış oldu benim tarafımda.

Her hafta çok güzel bir şekilde temizleneceğine inanacağım bir ofis için çıkarken verilecek 200 TL temizlik ücreti gözüme fazla gelmemişti ama 12. ve kiralama sonraki temizlik deneyimine göre maalesef hava parası olmaktan öteye gidememektedir. He bu arada ofisim de tek kişilik ufak bir odaydı. 200 TL’ye 80-120 m2 evin tamamı yer, banyo, cam vb. her şeyin birkaç saat boyunca temizletildiği şu dönemde biraz fahiş oluşuyla alakalı ilave bir yorum hiç yapmıyorum.

Hazır ofis firması hakkında şüpheleriniz varsa bir deneme periyodu isteyin mutlaka. İş akdi gibi 2 ay boyunca deneme yapılabilir ve verilen ücret karşılığı alınan hizmet tam bir şekilde sağlanmış olur.

11. Lobi veya Ortak Alanın Kullanım Özgürlüğü

Sözleşme maddesine eklediğim bu maddeyi biraz daha açmak isterim çünkü maalesef burada da biraz yalan ve yanlış bilgiyle mağdur edilmiş olduk desem yeridir. İşin özü, lobi veya ortak alanın ekibinizdeki başka bir kişi tarafından kullanılmasıyla alakalı sınırları merak ediyorsanız bu sınırları iyi çizdirin ve email ile kayıt ettirin. Daha iyisi sözleşmeye eklettirin derim.

Deneyim

Kiralamadan evvel tüm hazır ofis kiralama yapanlara sorduğumuz gibi Master Ofis yetkilisine de aynı soruyu sorduk. “Ekibimdeki bir kişi ara ara, hafta içerisinde birkaç sefer yarım gün filan gelebilir mi?” Bu soruyu sorarken yanımda bir şahidim de vardı ve bu soruya müsbet yani olumlu cevap vermişlerdi.

Çamlık ofislerindeki odaların tamamının boş olduğunu ve ilk müşterileri olduğunu belirtmiştim. Yeni binanın ilk müşterisi olmak bana dezavantaj sağlayabilecekken onlara da bu binada bir müşteri var, burada kiracı var mesajı vermekteydi diğer potansiyel kiracılara. Bu ilişki olsun veya olmasın biz bu lobi katını mesai saatiyle sayarsak haftada max 2 tam gün belki kullanabiliriz, uygun olur mu diye soralım istedik ve onayımızı aldık.

3 ay kadar bu hakkı kullanmadık. 4. ay gibi ekibimden bir kişi bir iki kez yarımşar gün geldi bu lobi katına. Bu gelmeyi yapınca ben ofis kamerasının da bulunduğu sekreterlikte Master Ofis yetkilisine “….. Bey / Hanım, hani aylar önce görüşmüştük ya gelip kullanacaklardı, işte ona başlıyoruz, bilginiz olsun.” minvalinde bir bilgilendirme daha geçtik ve ikinci onayı aldık.

2 ay kadar haftada 1.5 gün ya kullanmışızdır ya kullanmamışızdır yani 3 tane yarım gün veya 1 gün 5-6 saat 1 gün yarım gün gibi dağınık bir şekilde 2 ay boyunca kullandık bu lobi katını. 2 aylık kullanım esnasında hiç bir kaba tabirle “hop, sen ne yapıyorsun” denmemişken ben artık bu yazıdaki sebepler ve daha bir çok küçüklü büyüklü sebeple fesih ihtarımı verdim kendilerine.

2 aydır kullanmaya devam ettiğimiz bu aksiyona bu sefer Master Ofis’in sahibi/yetkilisi tarafından “Lobi alanına ekibinizden bir kişinin tam gün geldiğini gördük. Böyle bir durum varsa sözleşme hazırlayalım, istemezseniz kullanmamasını istemekteyiz.” tarzında bir email aldım ki kendisi aylarca kendi taraflarında yaşadığım bir sürü sorunlara karşın bir kez telefonla veya yüz yüze görüşmeye vakit ayırmamış kişiden bunu almak ilginç oldu.

Ben de kendilerine emailindeki kapalılığı açmasını rica ettim. “Burada nasıl bir gelmeden veya gelmemeden bahsediyorsunuz?” diye. Ardından başka bir Master Ofis yetkilisi maalesef emaile cevap vermeden telefonla yani şifahen dönüş yapıyor. “Biz aslında öyle bir şey demedik. Haftada birkaç kez kullanım gibi bir söz vermemiştik. Sınır olarak da haftada bir bile değil iki haftada bir belki gelebilir gibi düşünebilirsiniz.” diyerek bana sınırları çizdirmiş oldu.

Bu durumu ben sahibi konumundaki yetkiliye ilettim ve hani burada oturmayan taşlar var, saçma bir durum var. Şunlar var, bunlar var dedim. Aldığım cevap “Lobi katı kullanımı ücretsiz olamazdır” gibi 1 cümlelik bir cevaptı. Kendi personelinin söylediği yanlış bilgiye atıf, benim söylediğim bir çok soruya cevap verilmeden geçiştirilen bir cevap.

İşin özü:

 • İki kez (maalesef) şifahen aldığım onaya rağmen ben kullanmakta hak gördüğüm şeyi bırakmaya zorlandım. Bu şifayen ve kamera kaydı olmadan aldığım onaylar beni ofsayta düşürdü.
 • Bana yalan söylendi veya yanlış bilgi verildi. Yanlış bilgi verildiyse de nezaketen gerekli ilgi gösterilmedi.
 • Ofsaytta kaldığım için haliyle lobi katını haftada 1.5 gün gibi kullanımımızdan vazgeçtik.

12. Ekibinizin Ofise Gelebilme Kolaylığı

Tek başına değil de ekibinizle birlikte evden değil de ofisten çalışacaksanız ofisinizin konumu ile güncel veya gelecekteki ekip arkadaşlarınızın kolaylıkla gelebileceği bir yerde olmanızda fayda olacaktır.

13. Odanızın Kiralanmadan Önceki Temizliği

Odanızı kiralamadan evvel temiz bir şekilde teslim alıyor olmanız gerekmektedir. Siz girdikten sonra temizliğin yapılması zorluk çıkarabilir.

Deneyim

Benim odamda penceresi açılabilen camla birlikte büyük camlar vardı. Bu camlar benden önce de temizlenmediği gibi geçen 7 ayda da bir kez temizlenmedi. Yağmur ve toz toprak lekeleriyle geçirmiş olduk.


Kiralamadan Sonra Kontrol Edilebilecekler

1. Haftalık – Aylık Temizlik ve Yapılışı

Ne sıklıkta ofisiniz veya bina temizleniyor olacaktır? Temizlik içerisinde yapılacaklar nelerdir? Toz alma mı sadece yoksa yerler parke ise paspaslanacak mıdır? Ofisinizin penceresi en azından yarım senede bir silinecek midir? Gibi temel temizlik sorularını önden sormak ve yukarıda belirttiğim gibi sonrasında email ile kayıt etmekte fayda vardır.

Deneyim

Odadaki temizlenmemiş verilen ve öyle de devam eden pencereleri belirtmiştim. İlk temizliğin yapılması için bile konuyu açmam gerekti maalesef. İlk temizliği 1-2 ay kadar sonra alabilmiştim kendilerinden, sağolsunlar. Konuları zikretmeden hizmet alınamadığını zorla öğretmiş oldular. Bu ilk temizlik veya bundan sonraki temizlik çok güzeldi. Tozların alınması, yerler vs. çok güzel şekilde temizlenmişti.

Bundan sonraki aylar içerisinde haftalık temizlik yapılıyor diye söylense de ve ufak ufak bu işi yapacak yetkilinin senelik izin, özel izin gibi durumlarından (1 ay civarı) bazı süreler eksik kalmış olsa da son ayım hariç öyle güzel bir temizlik bir kere bile yapılmadı desem yeridir. Kendilerine de bir çok kez bu durumu belirtmiştim ancak son ayımda bunu toparlatabildim 5-6 ay sonra yani. İlk 1-2 ayda temizlik zaten yoktu.

Bu konu maalesef kiralama yapıldıktan sonra öğrenilecek bir şeydir. Ancak önden temkinli olup gerekli dikkati kiralamadan önce ve daha ilk haftalardan sıkı tutulursa bu konu çok daha iyi bir hizmet alınıyor olacağını düşünmekteyim.

2. Mutfak ve Ofis Sarf Malzemeleri

Mutfak, lavabo, self servis meşrubatlar gibi alan veya konularda, düzgün bir iş olabilmesi için binanın tedarik etmesi gereken şeyler bulunmaktadır haliyle.

Deneyim

Maalesef bu konuda ilk günden sonraki aylara kadar bir çok konuda bana göre çok kötü bir deneyim yaşatan Master Ofis’i biraz anlatayım istiyorum.

2.1- İlk Haftadaki Temel Mutfak Malzemeleri Eksiklikleri

Evden kendi yemeğini getiren biri olarak ne olur ne olmaz yanımda tabak, çatal, kaşık, kaşe gibi temel gereçlerimi almıştım. Ancak baktım ki şunlar eksik:

 • Bulaşıklık
 • Bulaşık eldiveni
 • Çatal-kaşıklık & Çekmece düzenleyici

Yeni bir bina olmasına karşın 50-100 TL’ye çözülebilecek ve her hipermarkette bulunabilecek bu şeylerin tedariği 2 hafta kadar sürdü. Sadece bulaşık eldiveni olmamasından ötürü kışın ortasında binanın boş ve sıcak suyu akmamasından ötürü buz gibi suyla onlarca yemeğin bulaşığını yıkatmış oldular. Kendilerine bakın ben alayım size faturasını, fişini getireyim kiradan düşeriz desem de 2 hafta kadar bu eksikleri gideremediler.

2.2- Çatal Kaşıklık – Çekmece Düzenleyici Serüveni

Bir tane çatal kaşıklık getirdiler 2-3 hafta sonra içerisinde her şey her yerde denilecek tarzda bırakılmış bir şey halindeydi. Sonrasında biraz da içine bakayım filan dedim, içinde sinek ölüsü olacak kadar uzun süre dokunulmamış, içindeki tüm bıçak, çatal vs. eşyaların da pis, toz içerisinde olan bir halde bırakıldı bu şey.

Ben bu sırada kendi getirdiğim çatal, bıçak ve kaşığı sürekli yıkıyor ve kullanıyordum. Bulaşıklık olmadığı için de kağıt havluya koyuyordum durulama aşamasında. Sonrasında bu eşya geldi ve belki 1 veya 2 hafta kadar bu getirilen şeyin hani temizlenecektir de öyle tutulacaktır burada diye bekledim.

Gelin görün ki temizlenmedi 😀 Öyle bıraktılar o eşyayı orada. Bu kadar süre geçince bunu koyan kirli olduğunu bilmesine rağmen koyuyorsa ve temizlenmiyorsa en iyisi ben temizleyeyim dedim ve aşırı dağınık olan tüm çatal, bıçak, kaşık, tatlı kaşığı vb. her şeyi yıkadım, istifledim. Eşyanın kendisini yıkadım ve durulandıktan sonra yerli yerine koydum.

2.3- Sonraki Aylardaki Yaşanılan Malzeme Konuları

Metal Sünger: Aşırı bulaşıkçı biri gibi konuşmayayım ama elde bulaşık için metal sünger de lüzumlu bir araçtır. Var mıydı bizde? Yok. Gittim aldım, koydum.

Süngerlik: Sünger tezgahın üstünde koyacak bir süngerlik yoktu, koydular mı haftalar geçmesine rağmen? Koydular mı firmanın kendi yetkilisi de elde bir çok kez bulaşık yıkamasına rağmen? Yok. Evden bir sabunluk getirdim, koydum.

Sıvı Sabun: Uzatmayacağım, koyulmadı. Gittim 5 TL 8 TL mi ne bir zeytinyağlı klasik markalardan bir sıvı sabun aldım.

Karabiber: Bu kadar şeyi evimden getirmeme rağmen yukarıdaki atıf yaptığım bir sürü hatadan ve bana doğan masraf, gecikme, zarardan sonra hizmette de kaç ay birlikte olmuşken, şu minnacık karabiberi kendilerinin alması için rica ettim.

Hele hele türk kahvesini hem sadece biz yaparız hem de bunun da ücreti 5 TL’dir demelerinden sonra bari bunu yapsınlar istedim. Sadede gelecek olursak 5-10 TL’lik bu masrafı da karşılamak istemediler. Karşılamamaları ilginç olan değildi bu sefer. İlginç olan bunu yapmama sebepleri idi. Master Ofis yetkilisi bana dedi ki: “Biz yemek servisi yapan bir firma değiliz, bu yüzden karabiber tedarik etmemiz şart veya lüzumlu değildir.”  Ben de peki, tamam dedim ve 10 TL ye mi ne içinde öğütülmemiş karabiber olan bir değirmen aldım.

Aylardır onlarca yemekte kullandım ve çeyreğini bitirmedim gibi bir şey.


Genel Yorum

Genel duruma bakacak olursak 7 ay gibi kayda değer bir süre geçirmiş olduğum Master Ofis Çamlık şubesinde pek de memnun kalmadığımı belirtebilirim. Bina hazır gibi gözükse de binanın yetkilileri küçük veya büyüğe yakın eksiklikleri makul şartlarda kapatmaya hazır değilmiş.

Ofis sunuyor olmalarının doğası gereği temel bir çok maddede sıkıntı, gecikme, tuhaf tavırlar ve cevaplar aldım. Nezaket, profesyonellik ve iletişim bakımından çokça eksiklerle karşılaştım. Eksiğimiz var ama yokmuş gibi davranalım, hizmetimizin şu maddesi yapılması gerek ama kısmi yapalım ve eksik tarafı görmeyelim gibi yapanlara maalesef tahammülüm bu kadar ay sürdü. Gönül alınması zor biri değilim ancak gönül mönül, hak vs. umrunda olmayarak takılanlara da bu yazıyı hediye etmeyi, görev addederim.

Bu sırada hazır ofis sektöründe bulunan firmalardan bu şartları sağlayanları yücelten, sağlamayanları da ikaz edecek bu yazıyı yayımlamış olmak istedim. Kiralayacakların da gerekli önemi ve dikkati vermelerini bekliyorum haliyle.

Yorumlarınız varsa bekliyorum, sizin bir hazır ofis deneyiminiz varsa belirtirseniz sevinirim.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button